Kutsu yhdistyksen ylimääräiseen kokoukseen

(in English below)
Hyvä Teekkaripurjehtijoiden jäsen,

Tervetuloa osallistumaan Teekkaripurjehtijat ry:n ylimääräiseen kokoukseen, joka järjestetään torstaina 18.3. klo 18.30. Virallisena kokouspaikkana toimii Huopalahdentie 11, Helsinki, mutta jäsenistöä pyydetään osallistumaan kokoukseen ensisijaisesti etäyhteydellä. Jos haluat osallistua kokoukseen kokouspaikalla, otathan yhteyttä kommodoriin.

Kokouksen esityslistalla on vuosikokouksessa 3.3.2021 hyväksyttyjen sääntömuutosten toinen hyväksymiskäsittely. Tässä kokouksessa sääntömuutosten sisältöön ei enää voi tehdä muutosesityksiä.

Etäyhteys järjestetään Google Meet -alustalla. Etäyhteydellä osallistuvia vaaditaan tarvittaessa käyttämään videoyhteyttä, jotta hallitus voi varmistaa osallistujien henkilöllisyyden. Olethan valmis tarvittaessa todistamaan henkilöllisyytesi ja AYY:n jäsenyytesi. Kaikilla Teekkaripurjehtijoiden jäsenillä on kokouksissa läsnäolo- ja puheoikeus, mutta yhdistyksen kokouksissa äänioikeutettuja ovat vain varsinaiset jäsenet eli jäsenet, jotka ovat myös AYY:n jäseniä.

Kokoukseen pääset osallistumaan tällä linkillä, joka löytyy myös yhdistyksen tapahtumakalenterista. Kokousmateriaalit toimitetaan jäsenistön nähtäväksi Google Drive -kansioon, johon pääsee tällä linkillä. Huomioithan, että kansio on nähtävillä kaikille Teekkaripurjehtijoiden jäsenille, mutta vaatii kirjautumisen teekkaripurjehtijat.fi-käyttäjätunnuksella.

Hallituksen puolesta,

Markus Nevalainen
Kommodori
Teekkaripurjehtijat ry

***************************************************

Dear member of Teekkaripurjehtijat,

Welcome to the General Meeting of Teekkaripurjehtijat ry. The meeting will be held on Thursday 18 March 2021 at 18.30. The official meeting location is Huopalahdentie 11, Helsinki, but members are primarily asked to participate remotely via video link. If you want to attend the meeting on-site, please let me know in advance. Unfortunately, the meeting will be held in Finnish.

On the agenda, there is the second approval decision of the amendments to the association’s rules, as decided by the Annual Meeting on 3 March.  

The Meeting will be held via Google Meet platform. We kindly ask you to use video for confirming the identity of the participants. Please be prepared to present a proof of identity if necessary. Every member of TRIP is welcome, however only the ordinary members, i.e. the members of AYY have voting rights.

You can join the meeting using this link, and find the materials in a Google Drive folder via this link

On behalf of the board,

Markus Nevalainen
Kommodori
Teekkaripurjehtijat ry