Kutsu Teekkaripurjehtijoiden ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen 11.10.2017 kello 18.00

Yhdistyksen saaristo- ja rannikkopurret ovat olleet kesäisin aktiivisessa käytössä ja yhdistyksen hallitus on tarkkaillut niiden kuntoa ja soveltuvuutta yhdistyksen käyttöön. Nykyisellään kerhon rannikkopursi s/y Triptonic on laivastomme iäkkäin vene ja tämän johdosta hallitus on pohtinut tästä luopumista ja mahdollisesti korvaamista uudemmalla purrella.

Kutsumme ylimääräisen yhdistyksen kokouksen koolle keskustelemaan s/y Triptonicin mahdollisesta myynnistä, ja siitä miten asiaa lähdetään edistämään. Kuulemme jo ennen kokousta mielellämme vanhemmilta jäseniltä parhaita vinkkejä ja kokemuksia veneen vaihdosta 🙂

Kokous pidetään 11.10.2017 kello 18.00 alkaen.
Kokouspaikka on Helsingin Kaisaniemessä, osoitteessa Vilhonkatu 5, Avarko Oy:n tiloissa. Sisään pääset ovisummerin ja hissin kautta.

Esityslista:

  1. Kokouksen avaus
  2. Kokouksen järjestäytyminen
  3. Kokouksen laillisuus ja päätövaltaisuus
  4. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen
  5. Triptonicin myynnistä keskusteleminen ja jatkotoimenpiteistä päättäminen
  6. Muut esille tulevat asiat
  7. Kokouksen päättäminen

Terkuin
Henri Hyttinen
Kommodori